obrázek se svolením BTI

Po 3 měsících intenzivních tréninků, kulinářských výzev a kousání nehtů byla 20letá Jade Harewood korunována na Barbadosu juniorským šampionem kuchařského kuchaře 2023.

Konečné kulinářské zúčtování, které se konalo 28. října, bylo jednou z hlavních událostí roku 2023 Festival jídla a rumu na Barbadosu.

The Ultimate Culinary Showdown

Soutěž Junior Chef Cook-Off Competition byla součástí cíle festivalu posílit novou generaci barbadoské kuchyně. Soutěž původně zahájilo dvanáct mladých kuchařů, kteří strávili týdny pod vedením váženého šéfkuchaře Petera Edeyho zdokonalováním svých kulinářských dovedností a učením se více o destinace Barbados.

Po několika vyřazovacích kolech to bylo ponecháno na Dejuanu Toppinovi, Domonique Grantovi, Raphaelu Blenmanovi a samozřejmě Jade Harewood, aby se utkali ve finále.

Poprvé se finále konalo před živým publikem, takže se přátelé, rodina a příznivci mohli zapojit do akce a povzbudit soutěžící.

Show moderovali šéfkuchař Peter Edey a Megghan Michael. Šéfkuchař Edey průběžně informoval publikum, zatímco Megghan dodala show osobní a zábavný nádech.

Přidávání nových konkurenčních prvků

S ostrými noži, vyššími sázkami a většími cenami byla soutěž hodnocena podle standardů World Skills, které obsahovaly další kolo a tajemné ingredience.

Finálová soutěž byla rozdělena do dvou kol; předkrm Carmeta/

Roberts Manufacturing Entrée Round a Wibisco Dessert Round. Bylo to poprvé, kdy finále soutěže zahrnovalo dezertní kolo, které přidalo do mixu sladký a vyzývavý prvek.

Ve snaze propagovat místní pocházely použité tajemné ingredience lokálně od barbadoských značek.

V předkrmovém kole museli soutěžící vytvořit svá jídla z mouky ze sladkých brambor Carmeta a kuřecích jater. Ve vstupním kole byla použita vepřová panenka, Robert's Coconut Butter, Wibisco Tri-Grain Crackers a Yam. Nakonec byly použity sušenky Wisbisco Shirley a místní ovoce včetně manga.

Barbados 2 | eTurboNews | eTN

Junior šampion kuchařů

I když všichni podali hvězdný výkon, Jade nakonec vyhrála hlavní cenu BBD 3000 $ v hotovosti, 6 měsíců školení v Caribbean Cuisine Culinary Institute a 3měsíční stáž v D'Onofrio's v Crane Barbados.

Dejuan Toppin se umístil na druhém místě, Raphael Blenman na třetím a Domonique Grant na čtvrtém místě.

Jade, která byla tímto úspěchem znatelně šokována, prohlásila: „Jsem skutečně nadšená a nadšená ze skutečnosti, že jsem vyhrála. Tvrdá práce, která byla vynaložena během těchto dlouhých tréninků, se vyplatila. Pro mou kuchařskou kariéru je to jen jeden z milníků, které jsem si stanovil a kterých jsem dosáhl. Jsem otevřený učit se a získávat další znalosti, abych lépe porozuměl této oblasti, ve které se snažím vytrvat ze všech sil.“

Mezi vítězná jídla Jade patří:

Předkrm

Duo kuřecích jater

Vstup

Vepřová panenka s medem a česnekem, krokety plněné sušenkami, pyré z mrkve a tykve a salát Christophine.

Dezert

Dírky na koblihy namočené v rumu, drobenka se zázvorem, mangová omáčka a pusinky s rumem

Byla to její pusinka, která nechala dav beze slova, mnozí naznačovali, že pusinka mohla přispět k získání vítězství.

Webová řada

Vzhledem k tomu, že letošní soutěž zahrnovala webovou sérii, můžete finále sledovat a nahlédnout do cesty mladého šéfkuchaře prostřednictvím stránky Visit Barbados YouTube.

Poslední epizoda s konečným zúčtováním bude odvysílána na Youtube Visit Barbados 9. listopadu.